Gösterilen sonuç sayısı: 4

Kararsızlar Dağıtıldıktan Sonra – Güven Adıgüzel

14,00 
Öyle değil ki uyandığın her sabah Sana baktığım günlerin ardında kalmak Uçurumlarımı çiğniyor sinemde dolaşan kuzgun İçimdeki taş yağmuru, içimdeki recm, içimdeki kuş uykusu İçimdeki yurtsuzluk, koynumdaki asırlık üryan

Papağanın Vaazı – Güven Adıgüzel

14,00 
Dede Korkut’un kopuzuna da yer var bu haritada, Pele’nin şarkılarına da. Sicilya’dan Gaziantep’e, İstanbul’dan Kudüs’e, Kolombiya’dan Bayraklı’ya ve Karizya’dan Saraybosna’ya uzanan çatallı bir yolda dalgın dalgın yürümenin çiçeği! Modern dünya papağanlarının bayatlamış vaazlarına ve tüm teslim ol çağrılarına karşı!

Söz Verilmiş Bahçe – Güven Adıgüzel

17,50 
Anekdotlar, epigraflar, hatıralar, notlar, aforizmalar, epizotlar, neşideler, değiniler, ülkeler, seyahatler, kısa hikâyeler, anılar, şehirler, sahneler ve çiçekler… Kelimelerle örülmüş huzursuz bir bahçe; söz bahçesi söz verilmiş bahçe! Uzun soluklu yorgun yürüyüşlere, dünya haritalarına sığmayan dünyalara, kendi mezarına çiçek bırakan adamlara ve refiksiz de revan olmaya değecek o yollara şâhit olmaya hazırlanın. Yarada büyüyen kurşun gibi ahzen ve gemini azıya almış atlar gibi coşkun! Güven Adıgüzel’den haysiyetli cümlelerin otağında yeşermiş ağırkanlı, buzkıran, yalınkılıç bir bahçe!

Yaralar ve Diğer Sebeplerden – Güven Adıgüzel

17,50 
Bir samuray güneşte parlayan kılıcını kaldırıp, havada İsyan Ahlâkını temsilen bir harf çiziyor. Köroğlu, Kırat’ını şaha kaldırıp kendini ölümsüz zanneden bütün zalimleri titretecek bir selam gönderiyor menzilini aşan oklar gibi. Mike Tyson bir umudu eritip balyoz diye yumruklarına dökerken, İzmir’de bir fırında Müslüm dinleyen çocukların elleri havaya kalkıyor. Verem üretimi düşürmüş ama mendillerden kan sesleri, kara hanelerde ölümcül bir senfoninin son repertuarı gibi yükseliyor.