Süper Hero ve Ejderha Kraliçesi Serileri Profil Kitap’ta

Yeni yılda fantastik dünyanın kapılarını aralayıp, benzersiz bir okuma deneyimi yaşamak için Ejderha Kraliçesi ve çocukların zevkle okuyacağı Süper Hero serisi ile tanışın. Profil Kitap ayrıcalığıyla sunulan bu özel kitaplarla gizemli bir dünyanın kapılarını aralayacaksınız. 

Ejderha Kraliçesi Serisi

Orman nereden çıktığı belli olmayan soğuk bir rüzgârla hareketlendi. Ölü yapraklar havalandı. Kamp ateşi titreşerek dengesiz parıldamalar halini alırken rüzgârın salladığı ağaçardan yapraklar dökülüyordu. Korucu gözünü Kadim Kış Kurdundan, Kış Kurdu da korucudan ayırmadı. Sonra büyük hayvan bir zamanlar bir kılıcın yaraladığı burnunu havaya dikerek havayı kokladı. Sonra vücudunun parçaları korucunun büyümüş ve şaşkın bakan gözleri önünde ufak yapraklar halinde çözülerek rüzgara karışıp kayboldu. Onun gidişiyle hava ve orman normale döndü.

Alexender R. Grey imzalı, birbirinden sürükleyici dört romandan oluşan Ejderha Kraliçesi serisi Profil Kitap’ta. Bir çırpıda okunabilecek yalınlıktaki fantastik hikâyeleri okuyucuyla buluşturan Grey, bu seriyle geniş bir yaş aralığına hitap ediyor. Mistik, eğlenceli ve macera dolu bir okuma deneyimi vadeden romanlar canlı tasvirleri, masalsı atmosferiyle her kitapta aynı ana karakterlerin olduğu farklı hikâyeler anlatıyor. 

Kaila Frya O’luon’un çıktığı sürprizlerle dolu yolculuğu anlatan Ölüler Savaşı, serinin en son ve en etkili kitaplarından. Cennet Geçidi’ndeki asker ve şövalyelerin hikâyelerini anlatan Unutulmuş Kılıçlar Tapınağı, bataklık cadısını yenip Nord’u kurtaran kahramanların serüvenini anlatan Yasak Şehir ve cesaret kavramını farklı bir bakış açısıyla ele alan Gölge Oyunları da seriyi yakından takip edenlerin zevkle okuyacağı maceralar anlatıyor. 

Ejderha Kraliçesi serisinde Drakon ırkı ile insan ırkı arasında bitmek tükenmek bilmeyen mücadele aralıksız sürüyor. İyilerin ve kötülerin keskin çizgilerle birbirinden ayrıldığı bu zorlu savaş, kitapların ana temasını oluşturuyor. 

Seri boyunca Yavenn Lordu’nun zorlu mücadelesine, Kaila’nın nefes kesici yolculuğuna, Mhir gezegeninde bulunan Cennet Geçidi’nin gizemine ve kadim ormanın insanları yutan karanlık yanlarına tanıklık edeceksiniz. Cadıların, cübbeli mistik adamların, güçlü muhafızların, orchaticlerin ve cücelerin cirit attığı bu fantastik romanları solukta okuyacaksınız. 

Süper Hero Serisi

Sevgili hupseler! Lütfen biraz sakin olun. Günlerdir sizi dinliyorum. Hepiniz kuraklıktan ve sıcaktan şikâyet ediyorsunuz. Ahoy’a kızgın olduğunuzu söylüyorsunuz, onu suçluyorsunuz. Sevgili hupseler, ne kadar zor günlerden geçtiğinizin farkındayım. Fakat her ne olursa olsun, Ahoy’a kızgın olmak gibi bir hakkınız yok. Bu zamana dek bolluk içinde yaşadınız, Ahoy sahip olduğu her şeyi sizinle paylaştı. Vefasız davranmamalısınız.

Alexander Anderson imzalı eğlenceli seri Süper Hero, üzerinde kötülüğün hâkim olmasından dolayı gün geçtikçe yaşanmaz hale gelen Ahoy gezegeni sakinlerinin maceralarını anlatıyor. 

Dünyadan milyonlarca ışık yılı uzaklıktaki bir galakside yer alan Ahoy,  bulunduğu galaksinin en gelişmiş gezegenlerinden birisidir. Yaşayanların mutlu bir hayat sürdükleri milyarlarca yıllık bir gezegen olan Ahoy, belki yaşlandığı için belki de kimsenin fark etmediği başka bir gücün etkisiyle, son birkaç yıldır değişime uğramıştır. Birdenbire gerçekleşen bu değişimden sonra, yemyeşil ağaçların bulunduğu Ahoy’da artık tek bir ot bile yetişmez hale gelmiştir. 

Herkesi endişelendiren bu karanlık tabloya rağmen, gezegende yaşayanlar mücadele etmeye kararlıdır. Kitabın ana kahramanlarından Perıt, kendi yanına çekmeyi başardığı akıllı torunu Guşan ve arkadaşlarıyla birlikte gezegeni kurtarmak için cesur bir adam atar. Super Hero serisindeki asıl macera işte bu cesur adımla başlar. Maceranın devamında ise olaylar gezegenin dışına taşar. Yeni yerleşim bölgeleri keşfedebilmek için farklı yıldız sistemleri ve gezegenler ziyaret edilirken, çıkış yolu arayan kafadarların özel yetenekleri de gelişmeye başlamıştır. Bu değişim sonrasında kehanetler ve rüyalar aracılığıyla tüm serüven bambaşka bir çehre kazanır.

Edebiyattan kişisel gelişime, zengin kütüphanesiyle eşsiz bir okuma deneyimi sunan Profil Kitap, iki yeni seriyle karşınızda. Hem yetişkin okurların hem de çocukların elinden bırakmak istemeyeceği bu özel kitaplarla tanışmak için Profilkitap.com adresini ziyaret edebilirsiniz.